Elon Musk dodaje Bitcoin w Twitter Bio, jak zareaguje BTC?

Elon Musk dodał hashtag Bitcoin na swoim bio na Twitterze.

Bitcoin już rośnie, podobnie jak efekt tweeta Muska na Dogecoin.

Kilka mieszanych komentarzy pojawiło się szczególnie na Twitterze, zarówno przez uczestników rynku akcji, jak i kryptowalut, po wczorajszym rozwoju sytuacji związanej z akcjami GameStop i Dogecoin. Założyciel SpaceX, Elon Musk, został zauważony, jak umieszcza na Twitterze obraz psa, który wielu ludzi założyło, że jest to tweet gratulacyjny dla jego ulubionej kryptowaluty, Dogecoin.

Niedawno Elon Musk tylko poprzez swojego tweeta wywołał skok ceny rynkowej Dogecoin. Dzisiaj, po cichu umieścił hashtag Bitcoin w swoim bio na Twitterze, co wywołało kilka myśli w umysłach użytkowników kryptowalut.

RelatedPosts
MicroStrategy nie zatrzyma się na 70,784 BTC
Prognoza ceny Bitcoin: BTC w końcu przebije się poniżej wsparcia 30 000 USD?
Ninepoint uruchamia $180M Bitcoin Trust na giełdzie w Toronto
Bitcoin może się załamać – BIS

Obserwujmy cenę Bitcoin

Biorąc pod uwagę, że założyciel SpaceX był w stanie pobudzić DOGE do wzrostu za pomocą swoich przypadkowych komentarzy na Twitterze, wiele osób spekuluje, że wiodąca kryptowaluta prawdopodobnie zareaguje pozytywnie. Dla przykładu, 20 grudnia Elon Musk zatweetował “jedno słowo: Doge”, po którym kryptowaluta nagle wystrzeliła o ponad 20 procent. Magiczny komentarz Muska może być również skuteczny na cenę Bitcoina, jak sądzą ludzie.

Jedno słowo: Doge
– Elon Musk (@elonmusk) 20 grudnia 2020 r.

Już teraz, wiodąca kryptowaluta zaczyna robić rozpęd, zaledwie kilka minut po tweecie – chociaż BTC może rosnąć z nieco innych powodów. W czasie prasy, Bitcoin był handlowany na poziomie $35,870.50, dokonując 14,86 procentowego wzrostu na 24-godzinnym liczeniu, jak podaje Coinmarketcap.
Czy Elon Musk trzyma Bitcoin?

Dodając Bitcoin do Bio, może to również oznaczać, że Elon Musk kupił Bitcoin. Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, gdy Elon Musk zrobił tweeta przyjaznego Bitcoinowi i nie wiadomo, czy dyrektor generalny SpaceX jest rzeczywiście inwestorem Bitcoin. Jednak na początku tego roku odpowiedział na tweeta od Bena Mezricha, potwierdzając, że nie miałby nic przeciwko otrzymywaniu Bitcoinów do płatności.